Notatnik Leuchtturm1917 Bauhaus Medium A5, Kropki, Czarny

Cena: 94,00 zł 94.00
Cena netto: 76,42 zł
Producent: Leuchtturm1917
Kod produktu: 359617 LT
Dostępność: w magazynie
szt. - +
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Żadna inna szkoła artystyczna nie wywarła tak wyraźnego wpływu na współczesną architekturę, jak Bauhaus. Ruch Bauhaus, zapoczątkowany w Weimarze w 1919 r., w ciągu kilku lat zrewolucjonizował poglądy na estetykę i architekturę. 100 lat później można śmiało stwierdzić, że Bauhaus był najbardziej liczącą się szkołą architektury, projektowania, a także XX-wiecznych sztuk wyzwolonych i stosowanych. Czyste, zredukowane formy, funkcjonalne detale i kolory leżą u podstaw szkoły Bauhaus i stanowią jego główne elementy. Produkty Leuchtturm1917 również tworzone są zgodnie z tymi zasadami - Bauhaus jest od zawsze źródłem inspiracji.

Wassily Kandinsky, malarz, grafik, teoretyk sztuki i nauczyciel z Bauhaus, tak podsumował ruch: „Wszystko zaczyna się od kropki”. Kreatywność rodzi się w umyśle, ale jeśli ma się urzeczywistnić, musi opuścić umysł i za pośrednictwem ręki znaleźć się na kartce papieru, zawsze zaczynając od kropki. To pierwszy punkt styku myśli z papierem, decydujący moment. „Wszystko zaczyna się od kropki”. Ten cytat to myśl przewodnia oficjalnej rocznicowej edycji, upamiętniającej stulecie założenia szkoły Bauhaus. Oprócz notatników edycja specjalna obejmuje też dopasowane ołówki i Pen Loopy.

Charakterystyczną cechą jest cytat wytłoczony na pierwszej stronie okładki. Okładka, krawędzie, wyklejka i liniatura w każdej z czterech wersji notatnika są w dwóch, dopasowanych do siebie kolorach. Na tylnej wklejce znajduje się krótki biogram Wassilego Kandinsky’ego. Notatniki zawierają wszystkie dobrze znane detale marki Leuchtturm1917, takie jak spis treści, numerację stron, 2 zakładki i zestaw naklejek do etykietowania i archiwizacji. Notatnik Leuchtturm1917 w rozmiarze medium sprawdza się zarówno w pracy przy biurku, jak i w podróży. Po rozłożeniu przyjmuje format A4. Strony z kropkami w 5-milimetrowych odstępach ułatwiają pisanie, tworzenie tabel i rysowanie. Są na tyle dyskretne, że na pierwszy rzut oka kartki wydają się gładkie.

Rozmiar: Medium A5 (145 x 210 mm).
Układ: błękitne kropki.
Okładka w kolorze czarnym, krawędzie notatnika błękitne.
Okładka: twarda.
251 ponumerowanych stron.
Kieszeń na luźne notatki.
Pusty spis treści.
Elastyczne zamknięcie.
2 wstążkowe zakładki.
Szyty grzbiet - płaskie otwarcie.
8 perforowanych stron pozwalających na czyste wyrwanie.
Papier przystosowany do atramentu (80 g/m2).
Naklejki do oznaczania i archiwizacji.

Seria 100 jahre Bauhaus otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Design.

Dane

KOLEKCJA Bauhaus
KOLOR czarny
ROZMIAR A5
OKŁADKA twarda
UKŁAD kropki
TYP PRODUKTU notatniki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl