producenci

 

PARKER

George Parker wierzył, że zawsze będzie można stworzyć lepsze pióro. Wiedziony tym przekonaniem, opatentował w 1888 r. swoje pierwsze, nieprzeciekające pióro wieczne. To sama myśl do dzisiaj motywuje naszą markę do ciągłego rozwoju. Częścią dziedzictwa marki stały się ikoniczne detale, takie jak klip w kształcie strzałki i stalówki z charakterystycznym emblematem. To samo mistrzowskie dziedzictwo rozwijamy dzięki wierze, że świetnie wykonane artykuły piśmiennicze mogą pogłębić Twoje myśli. Nieustanne dążenie do osiągnięcia najwyższej jakości uczyniło nazwę Parker synonimem doskonałości i dobrego pisania. Lata doświadczeń i udoskonaleń oraz oddanie doskonałości dają pewność, że każdy produkt marki Parker zaowocuje najlepszym doświadczeniem pisania wtedy, gdy tego potrzebujesz. Aby myśleć efektywniej, aby wciąż udoskonalać swoją pracę, nie potrzebujesz po prostu pióra. Potrzebny Ci Parker. 

www.parkerpen.com

 

WATERMAN

Od momentu założenia firmy przez Lewisa Edsona Waterman w 1883 roku i wynalezienia pierwszego napełnianego wiecznego pióra, Waterman nieustannie wprowadza innowacje. Wieloletnie doświadczenie i kreatywność sprawiają, że Waterman jest prawdziwym autorytetem w świecie artykułów piśmienniczych. Obecnie Waterman jeszcze skuteczniej podkreśla swą osobowość dzięki wyjątkowemu doświadczeniu oraz duchowi nowatorstwa firmy. Każde pióro jest unikatowe i ekskluzywne, odzwierciedlające charakter i temperament jego właściciela. Korzystając z szerokiej gamy materiałów, kolorów, wzorów i stylów Waterman wzbogaca swój asortyment pozostając – bardziej niż kiedykolwiek – uosobieniem indywidualnej elegancji. Kolekcja Waterman czeka na Ciebie. Wyrusz w podroż pełną wrażeń, aby odnaleźć pióro, które najdoskonalej wyrazi Twój styl i osobowość. 

www.waterman.com

 

FABER-CASTELL

W 1761 roku w miejscowości Stein stolarz Kaspar Faber rozpoczął produkcję ołówków, które trafiły na rynek w okolicach Norymbergii. Niepozorne przedsięwzięcie przerodziło się w sukces. Rozwój firmy na przestrzeni lat pozwolił jej na osiągnięcie międzynarodowej rozpoznawalności w produkcji artykułów kreślarskich i piśmienniczych. W ofercie produktów Faber-Castell można znaleźć nowoczesne pióra i długopisy oraz kredki najwyższej jakości.

www.faber-castell.com

GRAF VON FABER-CASTELL

„Zainteresowany wybranymi instrumentami piśmiennymi stworzonymi przez moich przodków, zauważyłem, że jest to osobiste wyzwanie, aby odkryć na nowo produkty z przeszłości i wykorzystać nowoczesną technologię do przeniesienia ich ponadczasowego designu na dzień dzisiejszy. Moja idea przybrała rzeczywisty kształt jako Kolekcja Graf von Faber-Castell. Jest ona ucieleśnieniem świadomości i troski o najwyższą jakość prezentowaną przez harmonijną kombinację wyselekcjonowanych materiałów, doskonałego funkcjonalizmu oraz estetyki wyglądu.” 
Anton-Wolfgang von Faber-Castell

www.graf-von-faber-castell.com

PELIKAN

Początki historii firmy Pelikan wiodą do chemika Carla Hornemanna, który w 1838 roku rozpoczął produkcję farb olejnych, akwareli i kolorowych atramentów. Od tego czasu firma rozwinęła linię produkcyjną i ciągle rozszerzała asortyment a Pelikan stał się cieszącą się renomą na całym świecie marką.
Istotę artykułów piśmienniczych produkowanych przez firmę Pelikan, można w skrócie przedstawić jako wiele lat badań i doświadczeń. Przez dekady, najważniejsze elementy piór - stalówki, tłoczki i atramenty są dokładnie dopasowywane do siebie w skomplikowanym procesie produkcji blisko Hannover w Niemczech.
Wykonane ręcznie dla chwili radości podczas pisania.

www.pelikan.com

 

LAMY 

www.lamy.com.pl

Lamy jest niemiecką, rodzinną firmą, założoną w 1930 roku przez C. Josef Lamy w Heidelbergu. Produkty tej marki wyróżniają się niezwykle nowoczesną technologią oraz dizajnem za co regularnie otrzymują międzynarodowe nagrody, miedzy innymi: "Good Design", "red dot", "if Design Award". Przy rocznej produkcji ponad 7.000.000 instrumentów piśmiennych, Lamy dzisiaj jest nie tylko liderem rynku w Niemczech, ale również jednyą z niemieckich marek, których produkty zyskują uznanie całym świecie.

 

CARAN D"ACHE 

www.carandache.com

 

CROSS

www.cross.com

DIAMINE

Diamine produkuje atramenty przy użyciu tradycyjnych metod i receptur od 1864 roku. Znak towarowy Diamine symbolizujące najwyższej jakości prodokty do piór wiecznych, stempli i kaligrafii. Ze względu na bardzo wysoką jakość atramenty Diamine można bezpiecznie stosować w piórach wiecznych wszystkich marek.

www.diamineinks.co.uk

 

 

 

 

 KOH-I-NOOR HARDTMUTH

Firma powstała w 1790 roku w Wiedniu. Jej założycielem był Joseph Hardtmuth. Ze względu na łatwiejszy dostęp do złóż grafitu oraz tańszą siłę roboczą została w 1848 roku przeniesiona do Czeskich Budziejowic. Początki firmy związane są z opracowanym przez Franza Hardmutha ołówkiem 1500, który początkowo był wytwarzany w siedemnastu, a później dwudziestu stopniach twardości. Został on uhonorowany złotym medalem na wystawie światowej w Paryżu w roku 1889. Jako pierwszy z produkowanych na świecie ołówków został polakierowany farbą w kolorze żółtym oraz oznaczony kombinacją liter i cyfr oznaczających stopień twardości. Oznaczanie stopnia twardości zostało opracowane przez właściciela firmy Franza Hardtmutha i obowiązuje po dzień dzisiejszy. 

www.koh-i-noor.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl